Ubytování

Řadit dle:
73 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 20 1 2 3 4  » »»

1. The Hostel StarStarStarStar

Foto: The Hostel
Lokalita: Haymarket, Edinburgh
Hodnocení hostů
76 %

Tento jedinečný hostel sídlí v původní viktoriánské budově naproti vlakovému nádraží Haymarket, pouhých 5-10 minut chůze od Princes Street. Najdete zde vzdušné společné pokoje s velkými okny a vysokými stropy.


2. Budget Backpackers StarStarStarStar

Foto: Budget Backpackers
Lokalita: Edinburgh
Hodnocení hostů
83 %

Situated in Edinburgh, within 500 metres of The Real Mary King's Close and 600 metres of Edinburgh Military Tattoo, Budget Backpackers features accommodation with a shared lounge. This 4-star hostel offers free WiFi.


3. Kick Ass StarStarStarStar

Foto: Kick Ass
Lokalita: Edinburgh
Hodnocení hostů
87 %

Kick Ass features a shared lounge and bar in the Old Town of Edinburgh. This property is set a short distance from attractions such as The Real Mary King's Close. Free WiFi is available. Guests at the hostel can enjoy a continental breakfast.


4. YHA Manchester StarStarStarStar

Foto: YHA Manchester
Lokalita: Manchester centrum, Manchester
Hodnocení hostů
85 %

YHA Manchester je hostel situovaný jen 10 minut pěšky od centra Manchesteru. Nabízí café bar, restauraci u vodního kanálu, denně teplou snídani, nepřetržitě otevřenou recepci a bezplatné parkování.


5. YHA Liverpool StarStarStarStar

Foto: YHA Liverpool
Lokalita: Liverpool centrum, Liverpool
Hodnocení hostů
90 %

Moderní 4hvězdičkový hostel YHA Liverpool najdete v samém centru města, nedaleko čtvrti Albert Dock a 10 minut pěšky od míst vířících nočním životem. Přibližně 1,5 km odtud je klub Cavern, kde začala hvězdná hudební dráha Beatles.


6. Safestay London Elephant & Castle StarStarStarStar

Foto: Safestay London Elephant & Castle
Lokalita: Southwark, Londýn
Hodnocení hostů
81 %

Safestay se nachází v bývalém sídle Labour Party, 5 minut chůze od vlakového nádraží Elephant & Castle a nákupního centra. Bezplatné Wi-Fi je dostupné v samostatné počítačové místnosti, ale i v hotelovém baru a společenské části.


7. YHA Ambleside StarStarStarStar

Foto: YHA Ambleside
Lokalita: Ambleside
Hodnocení hostů
88 %

YHA Ambleside se nachází na břehu jezera Windermere v oblasti Lake District. Nabízí levné ubytování s možností vlastního stravování a kavárnu s nabídkou místního jídla.


8. YHA Borrowdale StarStarStarStar

Foto: YHA Borrowdale
Lokalita: Rosthwaite
Hodnocení hostů
88 %

Set by a river, this Lakeland YHA in Borrowdale Valley has fine mountain views and an informal atmosphere. Enjoy family-friendly walks, laundry facilities and hot meals. YHA Borrowdale is a recommended stop on Wainwright’s Coast to Coast Walk.


9. YHA Keswick StarStarStarStar

Foto: YHA Keswick
Lokalita: Keswick
Hodnocení hostů
90 %

Surrounded by lovely greenery in the heart of vibrant Keswick centre, YHA Keswick is just a 10-minute walk from Lake Derwentwater. It features a restaurant and self-catering kitchen.


10. YHA Snowdon Pen-y-Pass StarStarStarStar

Foto: YHA Snowdon Pen-y-Pass
Lokalita: Llanberis
Hodnocení hostů
90 %

Placed at the foot of Snowdon Mountain, the YHA Snowdon Pen-y-Pass is surrounded by stunning Welsh landscape in a rural location, with no mobile phone signal - offering guests a break from technology. WiFi is offered in public areas.


11. YHA Stratford-Upon-Avon StarStarStarStar

Foto: YHA Stratford-Upon-Avon
Hodnocení hostů
86 %

This YHA hostel is a Grade II listed Georgian mansion with oak flooring and bold fabrics, set in 3 acres of grounds just 2 miles from Shakespeare’s birthplace. It has a restaurant, a stylish café-bar and free parking.


12. YHA Lizard StarStarStarStar

Foto: YHA Lizard
Lokalita: Lizard
Hodnocení hostů
90 %

A former Victorian hotel with fantastic sea views, YHA Lizard is just a minute’s walk from the scenic coast and beaches. It includes a self-catering kitchen and a shop for guests.


13. YHA National Forest StarStarStarStar

Foto: YHA National Forest
Lokalita: Moira
Hodnocení hostů
84 %

In the heart of the National Forest, this eco-friendly YHA hostel is situated next to the Conkers Visitor Centre. It features a traditional restaurant, free parking and a games room.


14. YHA Grasmere Butharlyp Howe StarStarStarStar

Foto: YHA Grasmere Butharlyp Howe
Lokalita: Grasmere
Hodnocení hostů
85 %

Set within the beautiful Lakeland village of Grasmere, this Victorian mansion features fabulous views of the surrounding fells and valleys. Guests can enjoy the restaurant and relaxing TV lounge.


15. YHA Hartington Hall StarStarStarStar

Foto: YHA Hartington Hall
Lokalita: Hartington
Hodnocení hostů
89 %

Set in a grand 17th-century manor, this YHA offers cosy log fires and cooked meals. It is situated in Hartington, in the heart of the Peak District. The majority of rooms at YHA Hartington Hall contain bunk beds.


16. YHA Ilam Hall StarStarStarStar

Foto: YHA Ilam Hall
Lokalita: Ashbourne
Hodnocení hostů
91 %

Set in a Gothic mansion, YHA Ilam Hall has 84 acres of beautiful parkland, a traditional restaurant and stylish lounge. The YHA is situated in the Peak District, and offers views over Dovedale.


17. YHA Whitby StarStarStarStar

Foto: YHA Whitby
Lokalita: Whitby
Hodnocení hostů
87 %

Set in a stunning location next to Whitby’s famous Gothic Abbey, this historic building offers beautiful views of the coast. YHA Whitby offers extensive gardens, 24-hour access, and a restaurant.


18. YHA York StarStarStarStar

Foto: YHA York
Lokalita: York
Hodnocení hostů
86 %

Set within a lovely Victorian mansion with extensive gardens, YHA York is just a 15-minute riverside walk to York’s ancient centre. This property also features a restaurant and a TV lounge.


19. YHA Berwick StarStarStarStar

Foto: YHA Berwick
Hodnocení hostů
90 %

Tento YHA hostel se nachází v krásné, 240 let staré a předělané obilnici. Tato budova nabízí výhodné a nezávislé ubytování s vlastními koupelnami a uměleckou galerií.


20. YHA Sherwood Forest StarStarStarStar

Foto: YHA Sherwood Forest
Lokalita: Edwinstowe
Hodnocení hostů
85 %

On the edge of Sherwood Forest, this modern YHA is situated in the scenic village of Edwinstowe. The hostel features a traditional restaurant, free parking and large gardens with a sun terrace.


73 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 20 1 2 3 4  » »»

Menu

Čeština  Slovensky 

  Měna: